لوله بازکنی جنت اباد

لوله بازکنی جنت اباد برای رفع مشکلات فاضلاب خود با ما تماس بگیرید حضور در محل 15 دقیقه

لوله بازکنی جنت اباد با تضمین و قیمت مناسب

نحوه رفع گرفتگی هر زهکشی

لوله بازکنی جنت اباد
لوله بازکنی جنت اباد

مهدی رسولی مدیریت لوله بازکنی جنت اباد ، کارشناس لوله کشی و گرمایش، همه زهکشی های معمولی خانگی را به ما نشان می دهد، و چگونگی رفع گرفتگی آنها را مانند یک حرفه ای.

همه سیستم های لوله کشی گرفتگی ایجاد می کنند – هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه گرفتگی های سرسخت را در سینک آشپزخانه، وان حمام، توالت و فاضلاب کف تمیز کنید.

این تکنیک های اثبات شده تقریباً هر گونه گرفتگی را از بین می برد. اگر بعد از چند تلاش نمی توانید گرفتگی را پاک کنید، مطمئن شوید که شکست را پذیرفته اید و کار را به یک سرویس تمیز کردن فاضلاب یا لوله کش مجاز بسپارید. اعمال نیروی بیش از حد می تواند به طور دائم به لوله یا فیکسچر آسیب برساند.

گفته می شود، ابزارهای لوله کشی تخصصی که برای مبارزه با گرفتگی استفاده می شوند مقرون به صرفه هستند و در هر فروشگاه سخت افزار یا مرکز خانگی در دسترس هستند. حتی می توانید تعدادی را اجاره کنید.

لوله بازکنی جنت اباد برای رفع مشکلات فاضلاب خود با ما تماس بگیرید حضور در محل 15 دقیقه

لوله بازکنی جنت اباد با تضمین و قیمت مناسب

چگونه گرفتگی توالت را باز کنیم

تلاش برای ایجاد انسداد در توالت با پیستون اغلب می تواند مشکل را بدتر کند. در عوض، یک مهر و موم ایجاد کنید و قبل از اینکه آن را به شدت به عقب بکشید، به آرامی آن را به سمت پایین فشار دهید. مکش می تواند به عقب کشیدن گرفتگی به سمت کاسه کمک کند، انسداد را بشکند و به نیروی گرانش اجازه دهد.

برای گرفتگی های سرسخت، یک پیستون ممکن است این کار را انجام ندهد. در عوض، ابزاری به نام مارپیچ کمد در داخل کاسه توالت قرار می گیرد و به کاربر این امکان را می دهد که کابل را بدون خراشیدن روکش از توالت عبور دهد. این مارپیچ ها می توانند گرفتگی ها را بشکنند یا گرفتگی را قلاب کنند و آن را از طریق کاسه به عقب بکشند.

نحوه باز کردن گرفتگی سینک دستشویی در لوله بازکنی جنت اباد

پیستون ها در بازکردن گرفتگی سینک ها عالی هستند، اما استفاده از تکنیک صحیح مهم است. همه سینک‌های دستشویی مطابق با کد دارای سرریزهایی به اندازه یک اینچ از لبه هستند، و فرو رفتن اغلب منجر به برگشت فشار از طریق سرریز به جای فشار دادن گرفتگی می‌شود. برای استفاده از فشار هیدرولیک، در حین فرو رفتن، این سوراخ را با دستمال و فشار دست بپوشانید.

هنگامی که پیستون این کار را انجام نمی دهد، ممکن است لازم باشد از یک مار تخلیه سیمی استفاده کنید . برای استفاده از مار تخلیه، مجموعه بازشو در سینک ظرفشویی را بردارید و در حین چرخاندن دستگیره، به آرامی سیم را به داخل فاضلاب وارد کنید. هنگامی که مار کمی پیشرفت کرد، کمی سیم بیشتر از مار جلو ببرید و ادامه دهید. این باعث می شود گرفتگی شکسته شود و آن را از طریق لوله عبور دهد.

برای حمام هایی با سینک دوگانه، زهکشی سینک اغلب در یک اتصال T یا Y به هم می رسد. در سینک‌های دارای اتصالات T، ماری که از طریق یک زهکش سینک تغذیه می‌شود، می‌تواند از میان لوله‌ها و داخل سینک دیگر عبور کند، نه اینکه از زهکش به سمت گرفتگی برود. در این موارد، ممکن است لازم باشد T را جدا کنید، زهکش را مار کنید و سپس اتصالات را با یک اتصالات نوع Y جایگزین کنید.

لوله بازکنی جنت اباد برای رفع مشکلات فاضلاب خود با ما تماس بگیرید حضور در محل 15 دقیقه

لوله بازکنی جنت اباد با تضمین و قیمت مناسب

چگونه گرفتگی وان حمام را باز کنیم

هنگام فرو بردن زهکشی دوش، همان قاعده ای که در مورد سینک ها اعمال می شود اعمال می شود: سرریز را بپوشانید. ساده ترین راه برای آب بندی سرریز، برداشتن پوشش، قرار دادن پارچه ای روی سوراخ و اعمال فشار دست است. این به پیستون اجازه می دهد تا فشار را در سیستم تخلیه ایجاد کند و امیدواریم که گرفتگی را از بین ببرد.

اما، وقتی یک پیستون کار نمی کند، آن سرریز هدف دیگری را دنبال می کند. در این حالت، مار را از طریق دهانه سرریز تغذیه کنید و به سیستم تخلیه وارد کنید. مسیر ارائه شده توسط سرریز یک ضربه مستقیم به تله است، که از پیچش تنگ ناشی از تخلیه T جلوگیری می کند.

نحوه باز کردن گرفتگی لوله تخلیه 

سینک‌ها، توالت‌ها و دوش‌ها وارد لوله‌های تخلیه بزرگ‌تر می‌شوند و این لوله‌ها گاهی اوقات نیز مسدود می‌شوند. با این حال، کد حکم می کند که در هر تغییر جهت، یک اتصال تمیز نصب شده باشد. به سادگی درپوش را با یک انبردست یا یک آچار بردارید و از این دسترسی برای پاک کردن گرفتگی استفاده کنید.

یکی از راه‌های رفع گرفتگی لوله(لوله بازکنی جنت اباد)، استفاده از مار سیمی بزرگ‌تر است. این مارها قوی‌تر، طولانی‌تر هستند و اغلب دارای نکات تهاجمی‌تری برای شکستن گرفتگی یا قلاب کردن آن برای حذف هستند. به سادگی مار سیمی را از طریق زهکشی عبور دهید و به جلو بردن آن ادامه دهید تا گرفتگی پاک شود. با این حال یک نکته مهم: در صورت امکان، آب را از طریق لوله ها در حالی که زهکشی را به صورت مارپیچ می کشید، عبور دهید. این باعث می‌شود که انباشته‌ای که تازه شل شده است، به جای اینکه فقط در جای خود قرار گیرد، از طریق سیستم عبور کند.

مثانه های تمیز کننده تخلیه نیز وجود دارد که از نیروی هیدرولیک برای تمیز کردن گرفتگی ها استفاده می کند. این مثانه های لاستیکی به انتهای شیلنگ قلاب می شوند و در داخل یک پاک کننده قرار می گیرند. همانطور که شلنگ مثانه را پر می کند، منبسط می شود تا لوله را ببندد. در نوک مثانه سوراخی وجود دارد که آب را به لوله تخلیه پرتاب می کند و آن را تحت فشار قرار می دهد تا جایی که گرفتگی راهی جز جلو و از طریق سیستم ندارد. توجه داشته باشید که این سیستم به طور بالقوه می تواند به لوله های قدیمی آسیب برساند.

گرفتگی لوله تخلیه 
گرفتگی لوله تخلیه

لوله بازکنی جنت اباد برای رفع مشکلات فاضلاب خود با ما تماس بگیرید حضور در محل 15 دقیقه

لوله بازکنی جنت اباد با تضمین و قیمت مناسب

نحوه پاکسازی زهکشی کف در لوله بازکنی جنت اباد

در بسیاری از زیرزمین‌ها، گاراژها و اتاق‌های خشک‌شویی، فاضلاب‌های کف وجود دارد که فاضلاب‌های کولر مرکزی، ماشین‌های لباسشویی، آبگرمکن‌ها و ماشین‌های پوشیده از برف را می‌برد.

با گذشت زمان، این زهکش ها مقادیر زیادی کف صابون، پرزهای لباسشویی، شن و ماسه و باکتری های لزج را جمع می کنند که در داخل لوله فاضلاب طولانی متبلور می شوند. برای شکستن این انسدادهای سخت، به ماهیچه رفع گرفتگی اضافی یک مارپیچ برقی نیاز دارید.

 • یک مارپیچ برقی با حداقل 50 فوت کابل اجاره کنید. با برداشتن صافی که سوراخ تخلیه را می پوشاند شروع کنید.
 • سپس به دنبال یک پلاگین تمیزکننده در کناره حوضچه تخلیه باشید.
 • دوشاخه را با آچار جدا کنید. این به شما امکان می دهد تله را دور بزنید و کابل را مستقیماً در لوله وارد کنید.
 • اگر لوله تخلیه دارای دوشاخه تمیز کردن نباشد، باید کابل را از طریق تله عبور دهید. این یک رویکرد کمی دشوارتر است.

استفاده از مارپیچ برقی(لوله بازکنی جنت اباد)

 • مارپیچ برق را به برق وصل کنید و آن را در نزدیکی تخلیه قرار دهید. اکثر مدل ها دارای سوئیچ پدال پا هستند که هر دو دست شما را برای هدایت کابل آزاد می کنند.
 • چندین فوت کابل را به لوله تخلیه وارد کنید. موتور را برای چرخش در جهت عقربه های ساعت تنظیم کنید، سپس کلید را روی کلید بگذارید تا چرخش کابل شروع شود.
 • کابل را به داخل لوله فشار دهید تا زمانی که احساس مقاومت کنید یا شروع به فرورفتن موتور را بشنوید.
 • موتور را خاموش کنید، چرخش را معکوس کنید و چند فوت کابل را خارج کنید.
 • به چرخش در جهت عقربه های ساعت برگردید و کابل را دورتر از لوله وارد کنید. این روش رفت و برگشت را تکرار کنید تا زمانی که گرفتگی پاک شود.
 • کابل را بردارید و با ریختن چند سطل آب داغ روی آن، لوله تخلیه را بیرون بکشید. اگر آب همچنان کند تخلیه می شود، حدود 2 فوت کابل را مستقیماً از تله عبور دهید.
 • قبل از تعویض پلاگین تمیز کردن، نوار تفلون را دور تارهای آن بپیچید. این کار باز کردن دوشاخه را در آینده آسان تر می کند. احتیاط: عدم تعویض دوشاخه تمیز کننده باعث می شود گازهای خطرناک فاضلاب به داخل خانه نفوذ کنند.

لوله بازکنی جنت اباد برای رفع مشکلات فاضلاب خود با ما تماس بگیرید حضور در محل 15 دقیقه

لوله بازکنی جنت اباد با تضمین و قیمت مناسب

پاک کننده گرفتگی شیمیایی به ندرت جواب می دهد

پاک‌کننده‌های گرفتگی شیمیایی واقعاً فقط برای استفاده گاه به گاه در زهکشی‌های کند مناسب هستند، زیرا در برابر توقف واقعی مؤثر نیستند. در واقع، ریختن مایع پاک‌کننده گرفتگی در یک زهکش می‌تواند کار را برای هرکسی که نیاز به برداشتن گرفتگی با مار یا پیستون دارد، خطرناک‌تر کند. همچنین، پاک‌کننده‌های شیمیایی گرفتگی برای محیط‌زیست مضر هستند و می‌توانند لوله‌های فلزی را از بین ببرند و باعث شوند که زهکش‌ها به خوبی روی زمین جاری شوند.

ابزارهایی که برای رفع گرفتگی زهکشی نیاز دارید

 1. اولین ابزاری که در هنگام بروز مشکل باید به آن دسترسی داشت، یک پیستون است. این دوست لوله کش، گرفتگی ها را از اکثر وسایل، از جمله سینک، وان، و توالت پاک می کند. هر صاحب خانه باید یک مورد دستی نگه دارد.
 2. برای از بین بردن گرفتگی‌هایی که در پایین‌تر از لوله فاضلاب قرار دارند، از یک مارپیچ کابلی ، یا مار لوله‌کشی ، یک کابل فولادی انعطاف‌پذیر و طولانی که به دور قرقره‌ای که به یک میل لنگ دستی مجهز شده است، استفاده کنید. پیچ های کابلی تا طول 100 فوت در دسترس هستند، اگرچه یک مدل 25 فوتی برای اکثر گرفتگی های خانگی کافی است.
 3. مارپیچ کمد به طور خاص برای بیرون رفتن از توالت ساخته شده است. این نیز به یک میل لنگ دستی مجهز است، اما به جای یک قرقره، کابل در یک شفت سفت و سخت محصور شده است. انتهای مارپیچ با یک زاویه دقیق خم شده است تا در منحنی های محکم یک تله توالت قرار گیرد.
 4. برای یک گرفتگی بسیار بزرگ یا آنی که از محل اتصال دور است، یک مارپیچ برقی اجاره کنید. این دستگاه – اساساً یک مارپیچ کابلی بزرگ که توسط یک موتور الکتریکی کار می‌کند – در بریدن تقریباً هر گونه گرفتگی، حتی ریشه‌های درهم درختان بسیار مؤثر است. قبل از آوردن مارپیچ برقی به خانه، مطمئن شوید که نماینده اجاره به شما نشان می دهد که چگونه کابل را به طور ایمن توزیع و بازیابی کنید.

لوله بازکنی جنت اباد

لوله بازکنی جنت اباد برای رفع مشکلات فاضلاب خود با ما تماس بگیرید حضور در محل 15 دقیقه

لوله بازکنی جنت اباد با تضمین و قیمت مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.