بازرسی لوله فاضلاب

10 ابزاری که لوله کش ها برای باز کردن انسداد فاضلاب استفاده می کنند

بازرسی لوله فاضلاب
بازرسی لوله فاضلاب
چگونه لوله کش ها می توانند فاضلاب های گرفتگی شما را به خوبی تعمیر کنند؟ در اینجا ابزارهایی وجود دارد که متخصصان برای باز کردن انسداد فاضلاب خانه شما استفاده می کنند.

تقریباً همه، در یک نقطه یا نقطه دیگر، گرفتگی مجرای فاضلاب را تجربه خواهند کرد. گرفتگی زهکشی ها اغلب به دلیل صابون، غذا، کثیفی، مو یا مواد دیگری ایجاد می شود. این تجمع جریان آب را کاهش می دهد و می تواند منجر به بوی کپک زدگی شود که در خانه منتشر می شود.

واکنش به کپک شامل حالت تهوع و سردرد است. علاوه بر این، آب آلوده در مجرای فاضلاب مسدود شده می تواند به تحریک پوست کمک کند. همچنین می تواند برای افرادی که از آسم یا آلرژی رنج می برند مشکلاتی ایجاد کند.

خوشبختانه، اکثر لوله کش ها برای رفع گرفتگی فاضلاب مجهز هستند.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد انواع ابزارهای لوله کشی که این متخصصان برای محافظت از خانه شما در برابر خطرات گرفتگی فاضلاب استفاده می کنند، آشنا شوید.

بازرسی لوله فاضلاب در لوله بازکنی تهران با قیمت مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

1. بازرسی لوله فاضلاب

اکثر لوله کش ها پس از ورود به خانه بازرسی لوله فاضلاب را انجام می دهند . بازرسی لوله فاضلاب باید حداقل هر دو سال یک بار انجام شود. بازرسی لوله فاضلاب به لوله کش می گوید که آب در خانه چگونه جریان دارد.

ممکن است صاحبان خانه را از نشت یا نیاز به تعمیر آگاه کند.

در مورد گرفتگی فاضلاب، بازرسی لوله فاضلاب به لوله‌کش اجازه می‌دهد بفهمد که چه چیزی باعث انسداد شده است.

بازرسی لوله فاضلاب در لوله بازکنی تهران با قیمت مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

2. دوربین های لوله ای

نشتی یا نصب نامناسب مشکلاتی است که به راحتی با نمای خارجی لوله ها قابل مشاهده است. با این حال، هنگام رفع گرفتگی زهکشی، به دریافت نمای داخلی کمک می کند. به همین دلیل لوله کش ها از دوربین های لوله استفاده می کنند.

اینها دوربین های فیلمبرداری هستند که به یک کابل متصل می شوند.

یک لوله کش کابل را در سراسر سیستم تخلیه مانور می دهد. این به آنها اجازه می دهد تا قسمت هایی از لوله را ببینند که در غیر این صورت نمی توانستند به آنها دسترسی پیدا کنند. سپس، آنها می توانند تعیین کنند که کدام ابزار برای رفع گرفتگی مجهزتر است.

3. پیستون

پیستون اغلب برای باز کردن گرفتگی توالت ها استفاده می شود. با این حال، می توان از آنها برای رفع گرفتگی های سبک در سینک ها و دوش ها نیز استفاده کرد. یک لوله کش ممکن است ابتدا سعی کند با یک پیستون گرفتگی فاضلاب را باز کند.

اگر این کار نکرد، ممکن است نشان دهنده گرفتگی سنگین تر باشد و به ابزار دیگری نیاز داشته باشد.

بازرسی لوله فاضلاب در لوله بازکنی تهران با قیمت مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

4. دستی تخلیه مار

یک مار تخلیه دستی شبیه یک کابل بلند است که انتهای آن شبیه یک پیچ چوبی است. دسته ای به کابل وصل شده است که برای عبور کابل از طریق زهکشی استفاده می شود. لوله کش ها ابتدا انتهای کابل را در دهانه زهکشی قرار می دهند.

آنها از میل لنگ برای فشار دادن کابل از طریق تخلیه استفاده می کنند. هنگامی که آنها به گرفتگی رسیدند، کابل را تا زمانی که از گرفتگی عبور کنند مانور می دهند.

5. مار تخلیه موتوری

یک مار تخلیه موتوری بر اساس همان اصول مار تخلیه دستی عمل می کند. با این حال، این ابزار تمیز کردن زهکشی اغلب در لوله های بزرگتر یا گرفتگی های سرسخت تر استفاده می شود.

مارهای تخلیه موتوری می توانند هم سیمی و هم بی سیم باشند.

این موتور به لوله‌کش قدرت بیشتری می‌دهد تا لوله‌ها را فشار دهد. این مارها دارای تغذیه خودکار هستند که حرکت کابل را تسهیل می کند. با یک دکمه، لوله کش می تواند به راحتی کابل را از طریق لوله عبور دهد و به همان راحتی پس از رفع گرفتگی لوله، آن را جمع کند.

بازرسی لوله فاضلاب در لوله بازکنی تهران با قیمت مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

6. مارپیچ را تخلیه کنید

ابزاری که شبیه مار تخلیه است، مارپیچ تخلیه است. مارهای تخلیه در درجه اول برای مقابله با گرفتگی سینک ها و زهکش های کوچکتر استفاده می شوند. مارپیچ های تخلیه برای لوله های بزرگتر مانند لوله های توالت یا دوش طراحی شده اند.

مانند مارهای تخلیه، مارپیچ های تخلیه در طرح های دستی یا موتوری موجود هستند.

7. هیدرو جت

برای سخت ترین گرفتگی ها، یک لوله کش ممکن است از هیدرو جت استفاده کند.

این ابزار آب تحت فشار را از طریق لوله ها می فرستد تا زهکشی ها را از بین ببرد. این ابزار اغلب سریعتر و کارآمدتر از یک مار تخلیه معمولی است. جت‌های هیدرولیک گرفتگی را از بین می‌برند، اما برای تمیز کردن فاضلاب نیز مؤثر هستند.

استحکام آب به پاکسازی دیواره های لوله از باقی مانده ها کمک می کند. بنابراین، این ابزار نه تنها گرفتگی زهکشی را برطرف می کند، بلکه از احتمال گرفتگی یا آسیب جدی تر لوله در آینده جلوگیری می کند.

8. مار مو

مو یکی از شایع ترین علل انسداد مجرای فاضلاب است. هر فرد به طور متوسط ​​روزانه 50 تا 100 تار مو می ریزد . بیشتر این ریزش در حمام صورت می گیرد. بنابراین، اکثریت آن به زهکشی دوش ختم می شود.

حالا یک تار مو کار زیادی نمی کند. این زمانی است که بسیاری از رشته ها به هم گره می خورند که مشکل را ایجاد می کند. برای خانه های شلوغ تر، ممکن است خطر بیشتری برای گرفتگی مکرر فاضلاب داشته باشند.

خوشبختانه، یک ابزار لوله کش وجود دارد که در رفع موهای زائد تخصص دارد.

این زهکش ها اغلب از پلاستیک ساخته می شوند و در اندازه های مختلف هستند.

9. تمیز کردن کابل

تمیز کردن کابل برای کارهای لوله کشی کوچک و بزرگ کار می کند. این ماشین ها از تیغه های چرخان در انتهای کابل برای بریدن گرفتگی ها استفاده می کنند. علاوه بر این، تیغه ها به خراش دادن باقیمانده روی لوله ها کمک می کنند.

مدل های مختلفی از پاک کننده های کابل مانند کابل سکشنال و همچنین پیوسته یا درام وجود دارد.

پاک کننده های کابل سکشنال از کابل های متعددی استفاده می کنند که می توانند تا 15 فوت طول داشته باشند. این ماشین ها اغلب ترجیح داده می شوند زیرا استفاده از آنها ایمن تر است. مزیت کابل‌های کوتاه‌تر این است که به دلیل پیچ خوردگی یا شکستگی، تعویض آن‌ها آسان‌تر است.

کابل های مقطعی با سرعت بیشتری کار می کنند و بسیار سبک تر از ماشین های پیوسته هستند.

ماشین های کابل پیوسته فقط یک کابل دارند، اگرچه می تواند بین 25 تا 100 فوت باشد. با این حال، کل کابل در داخل دستگاه ذخیره می شود و حمل و نقل آن را سنگین تر و دشوارتر می کند. مزیت دستگاه پیوسته این است که نسبت به کابل سکشنال آشفتگی کمتری به جا می گذارد.

بازرسی لوله فاضلاب در لوله بازکنی تهران با قیمت مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

10. درمان های خانگی برای رفع گرفتگی زهکشی ها

علیرغم مقدار ابزار تمیز کردن فاضلاب لوله کش، برخی از لوله کش ها (بازرسی لوله فاضلاب)از ابزارهایی استفاده می کنند که می توان در خانه پیدا کرد. ترکیبی از جوش شیرین و سرکه یک واکنش حباب ایجاد می کند که می تواند باعث شل شدن گرفتگی شود.

پس از استفاده از جوش شیرین و سرکه، بهتر است زهکش را با آب داغ بشویید. این کار به حذف گرفتگی و باقی مانده از لوله ها کمک می کند.

رسیدگی به مشکلات لوله

گرفتگی زهکشی ها می تواند مشکلات ساختاری بزرگی را برای خانه شما ایجاد کند و حتی می تواند منجر به بیماری های جسمی شود. ممکن است وسوسه انگیز باشد که به تنهایی با گرفتگی مقابله کنید، اما ممکن است مشکل را بدتر کند. همانطور که می بینید، زهکشی های مسدود شده به مجموعه وسیعی از ابزارها و همچنین افراد حرفه ای آموزش دیده در استفاده از آنها نیاز دارند.بازرسی لوله فاضلاب

اگر مشکوک به گرفتگی فاضلاب هستید، درخواست خدمات یا مشاوره از یک سرویس لوله کشی(بازرسی لوله فاضلاب) حرفه ای کنید. کارشناسان برای بازکردن گرفتگی فاضلاب آموزش دیده اند. مهمتر از آن، لوله کش های حرفه ای می توانند تعمیر و نگهداری منظم و توصیه هایی را برای ایمن نگه داشتن خانه شما از مشکلات لوله کشی آینده ارائه دهند.

گرفتگی زهکشی ها
گرفتگی زهکشی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.